Køreplan fra den 17-08-2021, Vi vil rigtig gerne have at børnene står ved holdepladserne ca. 2 min. før afgang. Vi har ikke tid til at holde alt for længe og nogle steder vil vi komme til at genere trafikken unødvendigt.

Eftermiddagsturene er ca. tider, da vi kun kører de steder hvor der er børn til og her vil måske også blive ændret lidt på hvordan vi kører, da vi rigtig gerne vil hjælpe hvor det er muligt, så eleverne ikke skal vente alt for længe på skolen.

Mvh. Buschaufførerne.

Stoppesteder Ellens rute - minibusTidspunkt
Særmarksvej 2506.56
Søndergade 3 (ved frk. Kirk)07.00
Grindstedvej v/gettrupvej07.06
Grindstedvej 2407.08
Hovborgvej 7607.15
Vejen Friskole07.24
Gammelbyvej 4207.35
Vejen Friskole07.39
Gammelbyvej 1907.42
Stavnsbjergvej07.47
Vejen Friskole, ank.07.55
Stoppesteder Bennys rute - stor busTidspunkt
Gjerndrup v/surhavehavevej 2807.00
Adserbølvej 607.04
Hustedgade 1307.14
overfor Maltvej 8a07.24
Ø. Skibelundvej 07.25
Kongehøj, stoppestedet07.26
Sdr. Ringvej v/Dalgårdsvej07.28
Knudevejen v/H.C. Andersens Alle07.31
Rema, vejen07.34
Netto07.36
Gestenvej 5007.39
Gesten Kirke07.40
Gesten/Hovedgaden 1907.44
Drostrupvej v/Drostrupvadvej07.47
Vejen Friskole Ank.07.53
Stoppesteder Paws rute - mellemstor busTidspunkt
Gestenvej/Gl Koldingvej07:00
Kronborgvej 207.05
Kronborgvej 3507.06
Varregårdsvej 1007.08
Gesten kærvej/Stilundvej07.13
Stilundvej v/Husmandsvej07.14
Stilundvej 2607.15
Stilundvej v/Ø.Gestenmosevej07.17
Gestenkærvej/Staushedevej 07.19
Staushedevej 2607.22
Bække/Lindecenteret07.26
Asbo07.30
Bækkevej 5107.34
Bækkevej 60 v. grusvej07.35
Lindknud07.40
Læborgvej 3907.42
Østerholmvej 507.44
Kærvej 3107.46
Læborg Kirkevej 1807.47
Læborg Kirkevej 1607:48
Vejen Friskole Ank. 07.53
Stoppesteder Ellens rute - minibusTidspunkt
Vejen Friskole15.00
Drostrupvej v/Drostrupvadvej15.06
Gammelbyvej 1915.18
Gammelbyvej 4215.19
Gammelbyvej 5015.20
Gammelbyvej 6515.22
Vejen Friskole15.30
Hovborgvej 7615.39
Grindstedvej 2415.44
Grindstedvej v/gettrupvej15.46
Nørregade v/ skolegade15.52
Storegade 1615.58
Stoppesteder Bennys rute - stor busTidspunkt
Vejen Friskole15.00
Stavnsbjergvej15.07
Netto15.17
Rema, vejen15.19
Knudevejen v/H.C. Andersens Alle15.23
Sdr. Ringvej v/Dalgårdsvej15.26
Kongehøj, stoppestedet15.28
Blomsterstedet15.29
Maltvej 8a15.31
Københoved15.45
Hustedgade 1315.55
Adserbølvej 616.00
Gjerndrup v/surhavehavevej 2816.10
Stoppesteder Paws rute - mellemstor busTidspunkt
Vejen Friskole15.00
Læborg Kirkevej 1615.01
Læborg Kirkevej 1815.04
Kærvej 3115.06
Østerholmvej 515.08
Læborgvej 3915.10
Lindknud15.13
Bækkevej 60 v. grusvej15.18
Bækkevej 5115.19
Asbo15.23
Bække/Lindecenteret15.27
Stavshedevej 2615.31
Gestenkærvej/Staushedevej15.34
Gesten/Hovedgaden 1915.35
Stilundvej v/Ø.Gestenmosevej15.36
Stilundvej 2615.38
Stilundvej v/Husmandsvej15.39
Stilundvej v/Gesten kærvej15.40
Varregårdsvej 1015.45
Kronborgvej 3515.47
Kronborgvej 215.48
Gl Koldingvej/Gestenvej15.53
Gesten Kirke15.55
Gestenvej 5015.58

Der kører busser for elever fra, 4, 5 og 6 kl. samt deres mindre søskende,

 

Der er ingen tidspunkter på denne tur.

Vi kører ikke til Holsted, vi kan ikke derud og tilbage ingen til kl. 15.