Køreplaner fra den 22-08-2022, Vi vil rigtig gerne have at børnene står ved holdepladserne ca. 2 min. før afgang. Vi har ikke tid til at holde alt for længe og nogle steder vil vi komme til at genere trafikken unødvendigt.

Eftermiddagsturene er ca. tider, da vi kun kører de steder hvor der er børn til som normalt er på vores ruter. Der kan komme rettelser hen ad vejen.

Mvh. Buschaufførerne.

Stoppesteder Ellens rute - minibusTidspunkt
Søndergade 3 (ved frk. Kirk)07.00
Grindstedvej 2407.08
Hovborgvej 7607.12
Lindknud Brugsen07.14
Vejen Friskole07.22
Lindknud Bækkevej07.34
Vittrup07.36
Østerholmvej 507.40
Kærvej 3107.42
Gammelbyvej 4207.45
Vejen Friskole, ank.07.50
Stoppesteder Bennys rute - stor busTidspunkt
Adsersbølvej 607.05
Hustedgade 1307.12
Industrivej DLG Brørup07.13
Ladelundvej 8907.15
Overfor Maltvej 8a07.22
Kongehøj, stoppestedet07.26
Sdr. Ringvej v/Dalgårdsvej07.28
Udfor Skjoldborgsvej (Knudevejen 10)07.31
Rema, vejen07.34
Netto07.36
Vestermarksvej v/Stavnsbjergvej07.41
Stavnsbjergvej07.43
Vejen Friskole Ank.07.55
Stoppesteder Paws rute - mellemstor busTidspunkt
lundgårdvej 507.00
Gestenvej 5007.08
Gestenvej/Gl Koldingvej07.13
Egholt 30, parkeringsplads07.18
Kronborgvej 207.21
Kronborgvej 3507.23
Varregårdsvej 1007.26
Gesten kærvej/Stilundvej07.29
Stilundvej v/Husmandsvej07.31
Stilundvej 2607.32
Hovedgaden 19, Gesten07.36
Gestenkærvej/Staushedevej 07.40
Staushedevej 2607.43
Bække/Lindecenteret07.48
Asbo07.51
Vejen Friskole Ank. 07.54
Stoppesteder Ellens rute - minibusTidspunkt
Vejen Friskole14:05
Kærvej 3114.15
Østerholmvej 514.20
Vittrup14.22
Lindknud14.25
Kidholmvej 214.28
Hyldelundvej/Klelundvej14.30
Hovborgvej 7614.31
Grindstedvej 2414.35
Søndergade/ v. frk. kirk14.42
Tingvej/Vælding Bjergvej14.50
Stoppesteder Bennys rute - stor busTidspunkt
Vejen Friskole14.05
Gammelbyvej 1914.08
Stavnsbjergvej14.12
Netto14.22
Rema, vejen14.24
Udfor Skjoldborgsvej (Knudevejen 10)14.28
Sdr. Ringvej v/Dalgårdsvej14.31
Kongehøj, stoppestedet14.33
Vejenvej 314.35
Maltvej 8a14.36
Ladelundvej 8914.42
Ladelundvej, DLG14.44
Hustedgade 1314.45
Vælding Bjergvej, smeden14.55
Timmermannsvej15.00
Adserbølgårdvej 615.15
Stoppesteder Paws rute - mellemstor busTidspunkt
Vejen Friskole14.05
Asbo14.08
Bække/Lindecenteret14.11
Stavshedevej 2614.16
Gestenkærvej/Staushedevej14.19
Gesten/Hovedgaden 1914.23
Stilundvej 2614.27
Stilundvej v/Husmandsvej14.28
Stilundvej v/Gesten kærvej14.30
Varregårdsvej 1014.33
Kronborgvej 3514.36
Kronborgvej 214.38
Egholt 3014.41
Gl Koldingvej/Gestenvej14.46
Gestenvej 5014.51
Andst Bjergevænget/krydset15.00
Lundgårdvej 515.07

Der kører busser for SFO elever.

Der er ingen tidspunkter på denne tur. Vi kører turen efter, hvor der er børn til. Vi kører også forskellig rute, så det ikke er de samme børn der kommer sent hjem hver dag.

 

Vi kører ikke til Egholt, Andst, Hovborg og Holsted.

De dage hvor vi kører kl. 14.05, da må de store elever gerne tage deres små søskende med hjem.